Podziel się 1%

Czuwaj!

Twoje dziecko bierze udział w harcerskiej przygodzie! A może pociecha przyjaciela, bądź sąsiada jest członkiem ZHP? Wiesz, że możesz ją łatwo wesprzeć? Zanim powiemy Ci, jak możesz to zrobić – chcielibyśmy Ci coś opowiedzieć. Pewnie jesteś ciekawy, jak naprawdę wygląda harcerstwo.

W wakacje dzieciaki jeżdżą na obozy. Gwarantujemy – dzięki swojej kadrze ani przez chwilę się nudzą. Regularnie jedzą posiłki, chodzą spać o stałych porach (oprócz dni, kiedy biegają w nocy po lesie z dziką przyjemnością). Uczą się, jak zbudować własne łóżko, nie bać się burzy, jak spokojnie siedzieć i słuchać, gdy starsi opowiadają o Ważnych Rzeczach, ale i jak wyrażać własne zdanie. Wreszcie uczą się równo kroić cebulę, porządnie prać ręcznie własne ubrania, utrzymywać porządek i szorować naczynia na błysk.

Dzieci zdobywają w przeciągu roku więcej umiejętności niż inne. Dodatkowo uczą się, czym jest szacunek, zaufanie, obietnica, prawdziwość, wytrwałość, honor.

W słowniku dzieciaków szczególnie dużą frekwencję zaczynają mieć wyrażenia: „ja sam/a”, „umiem”, „nie”, „spokojnie, zrobię to”, „nie, nie boję się” i tym podobne. Dzieci stają się samodzielne szybciej niż można to zaplanować.

Teraz chcielibyśmy Ci opowiedzieć, jak możesz nam pomóc. Nie wiemy, czy wiesz, ale Związek Harcerstwa Polskiego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku dochodowego.

Podczas rozliczania tegorocznego PIT-u pomyśl o dzieciach w ZHP i przekaż 1% na ich harcerską przygodę! Jak to zrobić? Zaloguj się do Portalu Podatkowego i wskaż ZHP w PIT 37 lub PIT 38, jako organizację, której chcesz przekazać swój 1%. Wystarczy, że wpiszesz: NUMER KRS i Cel szczegółowy – nazwa jednostki (czyli konkretnej drużyny harcerskiej).

I Ty możesz zostać bohaterem i wesprzeć Hufiec ZHP Grójec!

Zajrzyj na naszą stronę 1% i dowiedz się więcej:

1 % Podatku

 

Dziękujemy 🙂