Nieodłącznym elementem działania każdej drużyny harcerskiej jest obóz, który stanowi swego rodzaju podsumowanie śródrocznej działalności drużyny. Atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego na łonie natury, innowacyjny program, harcerska atmosfera 24 godziny na dobę, zdobywanie sprawności, doskonale przygotowana i przeszkolona kadra, grono wspaniałych przyjaciół - to wszystko składa się na fantastyczny obóz harcerski.

Od 25 lat harcerki i harcerze Hufca Grójec jeżdżą na obozy do Sztutowa - letniej stanicy Hufca Grójec, położonej zaledwie kilkadziesiąt metrów od plaży, nieopodal malowniczego Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana" (rezerwatu kormorana czarnego i czapli siwej).

Nasza baza obozowa jest wyposażona w natryski, sanitariaty oraz kuchnię polową. Na terenie bazy znajdują się również: boisko do piłki siatkowej, piłki nożnej, badmintona, koszykówki oraz stół do tenisa stołowego.  Kadra i uczestnicy obozu śpią w namiotach.

Obozowe życie charakteryzuje się aktywnym programem dostosowanym do wieku uczestników, stąd nasz obóz stanowią trzy gniazda: zuchowe, harcerskie i starszoharcerkie. Obóz to przede wszystkim uczenie po przez działanie, które jest nadrzędną wartością harcerskiego systemu wychowawczego. Nieodłącznym elementem są warty obozowe oraz harcerskie ogniska. W trakcie obozu zawsze odbywa się wycieczka np. do Trójmiasta lub Malborka. Swoich sił uczestnicy mogą spróbować podczas np. gier terenowych, kajaków, zajęć w parku linowym i wielu wielu innych aktywności. Nierzadko urozmaiceniem obozu jest jego fabuła - bywały edycje, podczas których odbywaliśmy podróże w czasie, wcielaliśmy się w Słowian, piratów, albo mieszkańców Dzikiego Zachodu, ale były też i te, podczas których poznawaliśmy historię przedwojennego harcerstwa oraz Szarych Szeregów. Harcerski system wychowawczy nakazuje instruktorom-wychowawcom pobudzać harcerzy do aktywnego działania i samodzielności. Podczas obozu dokładamy do tego wszelkich starań jednocześnie wzmacniając w harcerzach umiejętność współpracy. W Sztutowie można poczuć prawdziwie harcerski klimat!