Wesprzyj nas!

 

                     Do wszystkich

                     Przyjaciół i Sympatyków Harcerstwa   

                                     

Szanowni Państwo!

 

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe w postaci darowizny Hufca ZHP Grójec na zakup używanego samochodu który pomoże nam w naszych licznych działaniach.

Nasza Jednostka zrzesza aktualnie 304 harcerzy i zuchów z powiatu Grójeckiego, bierzemy udział w różnych formach wolontariatu. Każdego roku ‘’gramy” razem z WOŚP , bierzemy udział w akcji ,,Szlachetna paczka”, oraz w lokalnym programie ,,Adoptuj dziadka’’.

Mamy satysfakcję, że w czasach , gdy dzieci preferują pasywne spędzanie czasu wolnego przy komputerze, potrafimy namówić na harcerskie przygody tak liczne grono dzieci i młodzieży. Staramy się jak najlepiej wypełniać misję ZHP, która zakłada wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań poprzez całoroczną pracę w formach zbiórek, biwaków, rajdów pieszych oraz letnich obozów.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nasze działania finansujemy ze składek członkowskich oraz darowizn od osób fizycznych i prawnych. Mamy bardzo ograniczone fundusze, udało nam się zebrać kwotę 5000 zł. Niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować w całości tej nieprzewidzianej inwestycji.

Samochód jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania Naszego Hufca. Podejmujemy wiele działań które są skierowane do młodzieży z naszego rejonu organizujemy wiele biwaków, rajdów pieszych, rowerowych.

Z przekazanych przez Państwa środków pieniężnych sfinansowana będzie zakup używanego dziewięcioosobowego samochodu typu BUS do kwoty 18000 złotych.

Samochód, który mamy obecnie  Ford Transit z 1997 roku, jest niesprawny. Przewidywany  koszt naprawy przewyższa jego aktualną wartość.

 

Uprzejmie zwracamy się z prośbą o pomoc do Was, każda nawet najmniejsza wpłata pomoże w szybkiej realizacji naszego celu.

 

Darowiznę na rzecz Hufca ZHP Grójec można wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy w Grójcu

32 9128 0002 2001 0014 7877 0001

Tytułem: „Darowizna na cele statutowe dla Hufca ZHP Grójec ”

 

Wszystkie darowizny przekazane organizacji pożytku publicznego można odliczyć od dochodu. Z góry dziękujemy za wasze wsparcie i pomoc!

 

Czuwaj!
Komenda Hufca ZHP Grójec

Tel. 608 648 530 Tel. 603 414 989

Zuchy! To rajd dla Was! | 1. Grójecki Rajd Zuchowy „Grodziec”

I. Grójecki Rajd Zuchowy "Grodziec"

Zuchy to rajd dla Was, u Nas! #MiastoGrójec

Czy chciałbyś przeżyć niesamowitą przygodę w jedynym takim mieście na Ziemi?
Zapraszamy do zgłaszania się na I. Rajd Zuchowy w Grójcu!

Link do regulaminu:
https://drive.google.com/open?id=1THT8U2FYG6jZWIL8NKrM6y7Qd4KNUyvP

Serdecznie Zapraszamy!

 

Odwiedź nas na Facebooku!

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzisiejszego dnia na Placu Wolności w Grójcu odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe upamiętniające uczestników antykomunistycznego podziemia, którzy w 1945 r. nie zaprzestali działalności.

Datę święta wybrano nieprzypadkowo: 1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu straceni zostali członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Nasz Hufiec reprezentowali:

  • Zuzia Woźniak,
  • Zuzia Wasilewska,
  • Natalia Jakubowska,
  • Kuba Olejnik,
  • Czarek Pasternak
  • Maciej Kawecki

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Instruktor hufca najlepszy w Polsce!

Jeden z instruktorów naszego hufca został nominowany do kategorii „Komendant Szczepu” w plebiscycie „Niezwyczajni”. Jest to inicjatywa mająca na celu docenienie wyróżniających się instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Druh Adam Nowakowski jest harcerzem od 2002r, a instruktorem został w 2010r. Od tego czasu włożył wiele pracy w rozwój hufca. Więcej o nim możecie przeczytać w linku poniżej. Zapraszmy również do głosowania 🙂Plebiscyt Niezwyczajni

II EDYCJA PLEBISCYTU „belskduzy24.pl”!

Czuwaj!

Zapraszamy do głosowania na druhnę przewodnik Martynę Wyrzykowską w plebiscycie „belskduzy24.pl” na SPOŁECZNIKA ROKU!

Została nominowana za społeczną pracę na rzecz rozwijania harcerstwa na terenie naszej gminy Belsk oraz świąteczną zbiórkę na rzecz jednego z Domów Dziecka w Warszawie.

Swój głos można oddać na fanpage na facebooku zostawiając serduszko pod zdjęciem dh. Martyny, o TUTAJ.

Jeśli nie mamy dostępu do facebooka, możemy zagłosować również wysyłając maila (adres: belskduzy24@gmail.com). W temacie należy wpisać kategorię plebiscytu – SPOŁECZNIK ROKU, zaś w treści maila: MARTYNA WYRZYKOWSKA: 5 punktów.

Do boju! 🙂

Nasza Gromada i Drużyny Niepodległości!

Jak donosi 44 Szczep Drużyn Harcerskich „Plankton”, 4 Gromada Zuchowa „Odkrywcy Atlantydy”, 41 Drużyna Harcerska „Aqua” i 42 Drużyna Starszoharcerska „Sztorm”  zdobyły status „Niepodległych”!

Gratulujemy! 🙂

Gromady i drużyny niepodległe można sprawdzić TUTAJ

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Dzisiaj przypada 74 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, z tej okazji co roku odbywają się obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Między innymi takie obchody odbyły się dziś w Warszawie, na których harcerki i harcerze na czele z komendantem Hufca ZHP Grójec hm. Piotrem Jackowskim reprezentowali cały Związek Harcerstwa Polskiego!

Odbyły się tam liczne przemówienia, modlitwy oraz złożenie wieńców przy Pomniku Bohaterów Getta.

Pamiętajmy w tym dniu o tych którzy polegli, a zapomnijmy o podziałach i nienawiści.

Czuwaj!

Obchody 74 Rocznicy Wyzwolenia Grójca

To dziś!

Dzisiejszego dnia odbyły się obchody 74 rocznicy wyzwolenia Grójca na miejskim rynku.

Harcerze z naszego Hufca, na czele z niedawno mianowanym komendantem hm. Piotrem Jackowskim, reprezentowali nasze środowisko 🙂

 

Podziel się 1%

Czuwaj!

Twoje dziecko bierze udział w harcerskiej przygodzie! A może pociecha przyjaciela, bądź sąsiada jest członkiem ZHP? Wiesz, że możesz ją łatwo wesprzeć? Zanim powiemy Ci, jak możesz to zrobić – chcielibyśmy Ci coś opowiedzieć. Pewnie jesteś ciekawy, jak naprawdę wygląda harcerstwo.

Czytaj dalej „Podziel się 1%”