Kurs Drużynowych Zuchowych OKI 2015

11212037_10206930007993609_2128188112_o

W dniach 30.04-03.05.2015 w Grójcu odbył się Kurs Drużynowych Zuchowych „OKI 2015”, organizowany przez Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Ostrołęka im. gen Józefa Bema, we współpracy z Komendą Hufca ZHP Grójec im. Szarych Szeregów.

W kursie wzięło udział łącznie dwudziestu kursantów. Funkcję komendanta kursu pełniła hm. Katarzyna Stańczyk (Hufiec Wyszków).

Podczas tych pięciu dni weekendu majowego kursanci uczestniczący w zajęciach doskonalili  umiejętności  liderskie, pogłębiali swoją wiedzę na temat metodyki zuchowej, zuchowych ideałów oraz instrumentów metodycznych. Dowiedzieli się także, jak prawidłowo stworzyć  program gromady, aby niezawodnie funkcjonowała.

Warto podkreślić iż, jest to pierwszy kurs metodyki zuchowej, zorganizowany w naszym hufcu od końca lat 80. Wierzymy, że wiedza zdobyta przez harcerki i harcerzy z naszego hufca pomoże im w pracy z najmłodszym pionem wiekowym Związku Harcerstwa Polskiego.

Podziękowania kierujemy dla organizatorów „OKI 2015” oraz  dla Pana Mariusza Wojno Dyrektora  Publicznej Szkoły Podstawowej  Nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu za  jak zawsze życzliwe podejście i udostępnienie szkoły na  potrzeby kursu.

Czuwaj!

      pwd. Sebastian Gorgurewicz