Wychowanie duchowe w ZHP

Trup z szafy, czyli o wychowaniu duchowym
dh. Anna Andrzejewska

„Temat, który ponieważ jest trudny, chowamy do szafy z nadzieją, że może tak szybko nie wypadnie. Otóż nie, nadszedł czas, aby trup z szafy wypadł! Nadszedł czas na rozmowy o wychowaniu duchowym w ZHP.”

Dh. Anna Andrzejewska, w swoim artykule, pokazuje nam jak ważne jest wychowanie duchowe. To bardzo delikatna i subtelna część nas, dlatego tak trudno jest nam o niej rozmawiać, a nawet myśleć. Zazwyczaj pozostawiamy ten temat i nie poszukujemy odpowiedzi na pytania, które się z nim wiążą. Druhna uświadamia nam, że wychowanie duchowe jest bardzo ważne, gdyż nasza organizacja, za misję, stawia sobie wszechstronny rozwój. Obok rozwoju emocjonalnego, fizycznego, czy też intelektualnego i społecznego, musi stać rozwój duchowy, dopiero wtedy wychowanie będzie kompletne.
Myślę, że warto przeczytać ten artykuł i wszystkich serdecznie do niego zachęcam, ponieważ pomaga w odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Wychowanie duchowe, nie wiąże się, jak mówią stereotypy, wyłącznie z wiarą katolicką:

„..jest to po prostu wszystko w nas czego nie możemy dotknąć „

 

Jeszcze raz zachęcam i polecam
Czuwaj!

sam. Julia Maliszewska

Drużynowa Gromady Zuchowej

 

Trup z szafy, czyli o wychowaniu duchowym