Rajd Grunwaldzki 2015

11242428_978271302191553_6418894215579591509_n  pwd. Michał Dusiński – komendant trasy VIII lubawskiej RG15. Jest drużynowym 13 Drużyny Wodnej „Jolly Roger” w hufcu Grójec. Prywatnie student Politechniki Warszawskiej. Hobbistycznie zajmuje się żeglarstwem i wspinaczką. Jest fanem nowych technologii. Wielbiciel powieści fantasy, głównie twórczości Sapkowskiego.
Czy wiesz, że: Michał dwa razy przyjechał na Rajd Grunwaldzki granatowym maluchem.

TRASA VIII LUBAWSKA

Lubawa nie jest miastem na wskroś współczesnym. Jej zabudowań nie stanowią drapacze chmur czy szare blokowiska. Ma bogatą historię, o której nie można zapomnieć, dlatego uczestnikom trasy VIII na czas trwania Rajdu Grunwaldzkiego podarowano możliwość przenoszenia się w czasie. Każdy dzień rajdu przeniesie uczestników w inną epokę, każdy dzień zbliży ich także do znalezienia tajemniczego skarbu, co przez wieki (a śmiałków nie brakowało!), nie udało się nikomu. W poszukiwaniach pomogą nam wskazówki udzielone przez znanych mieszkańców Lubawy. O pomoc zapytamy Kopernika, wysłuchamy tragicznej historii Magdaleny Mortęskiej, a za jej radą spróbujemy złamać szyfr Biblii Guttenberga. Czy to wystarczy do odnalezienia skarbu? Z pewnością nie – to zadanie trudne i wymagające szerokiej wiedzy, o czym przekonamy się piątego dnia, kiedy będziemy musieli połączyć wszystkie zdobyte informacje i – co najważniejsze – zmierzyć się ze strażnikiem skarbu. Czy zdobycie skarbu jest warte takiego poświęcenia? Zdecydowanie! Ten legendarny skarb jest nieskończony! Zatem czas zacząć przygotowania: zbierajcie informacje, odnawiajcie dawno zapomnianą wiedzę, naszykujcie czysty komplet bielizny – skarb zbyt długo leżał w ukryciu!