XXVI Finał WOŚP w Grójcu za nami. 

Tradycyjnie harcerze z  Grójeckiego Hufca ZHP zajęli się zgłoszeniem Sztabu, rekrutacją wolontariuszy, zbieraniem gadżetów na licytację oraz poprowadzeniem koncertu i licytacji. 

GOK w Grójcu udostępnił salę i nagłośnienie (wspaniała praca Pana Karola Mitana) oraz dokonał wyboru kapel, które zagrały podczas Finału.

Były to w kolejności grania:  SEKTOR A, On The Wings,BLACK CLOVER                     i   METRO.

W dniu 14.01.2018r.  od godz. 6.00 do godz.21.00 kwestowało 65 wolontariuszy na terenie Grójca,Lipia, Wilkowa, Worowa i Lesznowoli (pięciu wolonatariuszy wykluczyła choroba). Rekordowe puszki były zebrane w Worowie na kwotę 4655,23 (Karolina Pawlicka),  w Restauracji Loftowa w Grójcu (Rafał Pawlak) – 3399,04 i kilku wolontariuszy miało w puszkach ponad 2tys zł (Dankowska Weronika, Basia Werpachowska, Kasia Dudzińska  wszystkie zbierały w Grójcu). W sztabie przy liczeniu pieniędzy pomagali  nam księgowi z FAURECIA Grójec  oraz pracownicy Pekao S.A w Grójcu. W sumie zebraliśmy 63364,61zł oraz drobna waluta obca i precjoza . Z licytacji , którą świetnie poprowadził druh Kacper Ryczkowski – drużynowy 70 GDSH „Grot” uzyskaliśmy 2540zł. Najwyższą kwotę w licytacji  osiągnął bon na zabiegi w Studio Kosmetycznym „Mirabela” w Grójcu w kwocie 400zł.

Na zakończenie o godz.20  wystrzeliło Światełko do Nieba.

W związku ze zmianą banku przez WOŚP i braku siedziby oddziału mbanku w Grójcu, i dzięki życzliwości Dyrektora Grzegorza Rejera, sztab miał swoją siedzibę w GOK Grójec.

Jak co roku pomagali nam w przygotowaniu  poczęstunku dla wolontariuszy:

Pizzeria ROMA z Grójca,

Cukiernia OLA z Mogielnicy

J.Catering z Grójca oraz GOK Grójec

Dziękujemy  Panu Arturowi  Koszla za udostępnienie drukarki i laptopa do obsługi rozliczenia wolontariuszy,  komendantowi Straży Miejskiej w Grójcu Panu Andrzejowi Jakubiakowi  za zabezpieczenie  zebranych pieniędzy oraz Agencji Estrella w Grójcu , Grójec24.net i TV Mazowiecka dziękujemy za obsługę medialną finału.

Najbardziej dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy pomimo mrozu, wolnej niedzieli, ferii zimowych,  dali innym możliwość wrzucenia datków do puszek a przy tym dobrze i bezpiecznie bawili się w szlachetnym celu.

Szefem Sztabu Hufca ZHP Grójec XXVI Finału WOŚP  był Bartłomiej Molenda, Zastępca Komendanta Hufca.

Całość wspierał i koordynował Komendant Hufca ZHP w Grójcu –  hm. Dariusz Gwiazda.