Rajd Niepodległościowy

W dniach 10-11 listopada odbył się rajd poświęcony 99 rocznicy odzyskania Niepodległości. Rajd dla zuchów odbywały się stacjonarne w Szkole PSP nr 2, gdzie zajęciami dla nich zajmowała się kadra 15 GZ „Dzielne Orły” i 21 GZ „Świetliki”.

Harcerze i harcerze starsi mieli za zadanie przejść 11 listopada z Belska do Grójca z plecakami, aby w deszczu i gradzie, dołączyć do zuchów. Punktem kulminacyjnym na rajdzie, była gawęda wypowiedziana przez komendanta rajdu pwd Adama Gniadzika.

Każdy miał wobec niej swoje przemyślenia, każdy przypomniał sobie jak ważne jest to święto oraz to, że na harcerzach spoczywa szczególny obowiązek celebrowania go. Druh phm. Bartłomiej Molenda przytoczył słowa, słynnej piosenki „Harcerskie Ideały” -„Świeć przykładem świeć(…) nieś ze sobą wieść, że być harcerzem chcesz” Jesteśmy harcerzami bo kochamy Polskę, jesteśmy Polakami bo kochamy wolną Polskę. Niestety, czasem zapominamy ją doceniać. Organizacją rajdu zajęła się kadra 117 DSH „Szczyt”, w składzie : pwd Adam Gniadzik, sam Joanna Jaroszyńska i pwd Maciej Kawecki.