Biwak 20 DH NS Łaziki z zaprzyjaźnioną 53 DH NS Po horyzont z Łbisk

W dn. 20.10.2017 r. 20 DH NS Łaziki uczestniczyła w biwaku zorganizowanym przez 53 DH NS Po horyzont w Piasecznie, a następnego dnia wzięła udział w Jesiennym Złazie Hufca Piaseczno.

Biwak rozpoczął się kominkiem, podczas którego drużynowa 53 DH NS Dorota Cichocka – Zawada przypomniała harcerzom gawędę harcerską o byciu harcerzem i o przyjaźni. Uczestnicy biwaku natomiast przedstawili wcześniej przygotowane portrety idealnych harcerzy. Spotkanie zakończyło się świetną zabawą, podczas której śpiewaliśmy piosenki harcerskie oraz przypominaliśmy sobie różne pląsy harcerskie. Kolejny dzień to udział w Jesiennym Złazie Hufca Piaseczno. 20 DH NS po raz pierwszy skorzystała z zaproszenia zaprzyjaźnionego Hufca. Złaz został zorganizowany w formie gry terenowej, która zaczęła się w Zalesiu Dolnym, a skończyła w Piasecznie. Gra polegała na dotarciu do różnych punktów kontrolnych rozlokowanych po trasie i odszyfrowaniu zostawionych tam wskazówek. Podczas gry dowiedzieliśmy się m.in. kim był Maksymilian Kolbe, Stefan Wyszyński, czym jest Światowa Rada Pokoju, Państwowa Straż Pożarna, Państwowe Ratownictwo Medyczne czy Czerwony Krzyż. Przypomnieliśmy sobie alfabet Morse’a, szyfr komórkowy czy ga – de – ry – po – lu – ki. Gra zakończyła się przy budynku straży pożarnej, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Mogliśmy także zobaczyć wozy strażackie oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy strażaka. Dzień skończył się uroczystym apelem podsumowującym złaz. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Bawiliśmy się świetnie. Czuwaj !