20 DH NS Łaziki z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu kolejny raz  na warsztatach harcerskich w Załęczu Wielkim 

 

             W dniach 19-24 września 2016 r. 20 DH NS Łaziki działająca przy Zespole Szkół Specjalnych im.ks.J.Twardowskiego w Grójcu wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP „Odkrywam siebie – grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne” w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród”.

dsc08431

W warsztatach uczestniczyło 8 harcerzy i harcerek. Oprócz grójeckiej drużyny Nieprzetartego Szlaku uczestniczyły w nich także drużyny z Konina, Kalisza, Leszna, Jałowęsów i Mielca.

W ramach warsztatów przewidziane były zajęcia: choreograficzne, warsztaty etiud filmowych, komunikacyjne, integracyjne, dziennikarskie, autoprezentacji, doradztwa zawodowego  oraz warsztaty wizażu. Zajęcia prowadzili instruktorzy ZHP oraz profesjonalni dziennikarze, trenerzy, wizażyści.

W trakcie warsztatów uczestnicy odwiedzili oddział TVP w Łodzi oraz muzeum animacji Se – ma- for, gdzie mogli stworzyć własny fragment filmu animowanego.

W trakcie całego tygodnia nie zabrakło oczywiście tradycyjnych harcerskich świecowisk. Mamy nadzieję na udział w kolejnych, równie fantastycznych warsztatach …..

dsc08428
dsc08491
dsc08505dsc08547 dsc08551 dsc08648 dsc08760