20 DH NS ŁAZIKI na Rajdzie Granica

dsc08259

W  dniach 15 – 18.09.2016 r. 20 DH NS „Łaziki” działająca przy Zespole Szkół Specjalnych im.ks.J.Twardowskiego w Grójcu wzięła udział w Rajdzie Granica w Szklarskiej Porębie. Rajd Granica to ogólnopolski, harcerski rajd, organizowany przez ZHP Chorągiew Dolnośląską od ponad 20 lat. W tym roku było ponad 1000 uczestników: zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, harcerzy NS z całej Polski. W ciągu 3 dni harcerze przemierzają górskie szlaki Karkonoszy.

Rajd rozpoczął się grą terenową po Szklarskiej Porębie, podczas której mogliśmy poznać okolicę. W kolejnym dniu mieliśmy okazję wjechać wyciągiem na Szrenicę, skąd przeszliśmy do Śnieżnych Kotłów i schroniska pod Łabskim Szczytem. Trasa liczyła około 20 km. Kolejny dzień także rozpoczęliśmy wędrówką po Karkonoszach. Tym razem pokonaliśmy 13 km idąc do najpiękniej położnego schroniska Samotnia. Dla niektórych naszych harcerzy, spacer po górach był nie lada wyzwaniem, dlatego popołudnie spędziliśmy w muzeum „Karkonoskich tajemnic”, gdzie mieliśmy okazję odbyć lekcję historii, techniki oraz życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

Ostatni dzień rajdu zakończył się uroczystym apelem.

Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy bardzo zadowoleni z rajdu. Mamy nadzieję, że za rok także weźmiemy w nim udział.

dsc08238dsc08283 dsc08308