Biwak 15 GZ Dzielne Orły

W dniach 30 kwietnia – 1 maja 2016 r. odbył się biwak 15GZ „Dzielne Orły”. Fabuła biwaku była podporządkowana sprawności „Pan Kleks”. Zuchy uczestniczyły w zajęciach tj. kleksografia, bańkologia, bajkologia, geografia. Oczywiście jak to przystało na Akademię Pana Kleksa wszystkie osoby wzięły udział w zawodach balonów.

101_0941

Oprócz licznych zajęć zuchy były pochłonięte szukaniem zaginionego guzika szpaka Mateusza. Podczas pobytu w Akademii zuchy znalazły łącznie 7 wskazówek. Jak się później okazało pierwsze sześć to były poszczególne punkty prawa zucha. Ostania zaś mówiła: „Guzik znajdziecie tam, gdzie jest to, co dla Was największą wartość ma”. Było bardzo dużo pomysłów, gdzież ten guzik może być. Ale gdy zapadł zmrok wszyscy mieli nagle założyć mundury. Gdy zuchy wyszły na dwór zobaczyły, że ognisko dalej się pali i to nie bez powodu.

Osoby, które były już dłuższy czas w gromadzie miały obietnicę zucha i na dodatek, w pudełeczku, gdzie były znaczki zucha ukryty był również guzik szpaka Mateusza. Wszystkie zuchy były bardzo podekscytowane i szczęśliwe.

Na koniec biwaku miał miejsce apel, na którym każdy zuch otrzymał sprawność „Pan Kleks” a zuchy: Gabrysia, Kacper, Oliwier otrzymali też pierwszą gwiazdkę. Z kolei nadszedł czas na oficjalne wręczenie krokiewek szóstkowym oraz mianowanie nowej przybocznej dh. Zosi.

Był to pierwszy wyjazd „Dzielnych Orłów” i miejmy nadzieję, że nieostatni.

101_0893 101_0897 101_0898101_0911

101_0913 101_0925 101_0930