Rajd Odkrywców nie tylko dla odkrywców!

banerprostSzukacie wrażeń? Macie dość sztampowych rajdów i obozów letnich?  Chcecie przeżyć niezapomnianą harcerską przygodę i stać się częścią imprezy, której w Polsce jeszcze nie było i w takiej samej formie już nie będzie? A może po prostu szukacie ciekawej opcji na #harcerskielato? Jeżeli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, koniecznie zapoznajcie się z nową inicjatywą twórców Rajdu Grunwaldzkiego! Rajd Odkrywców to wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie! I wcale nie trzeba być członkiem Ruchu PRO aby wziąć w nim udział!

Rajd Odkrywców to pięciodniowa wakacyjna wyprawa, podczas której zderzycie się z innowacyjnymi formami pracy i zapoznacie z lokalnym dziedzictwem kulturowym. To gigantyczny LARP, podczas którego sami wybieracie miejsca, które chcecie odwiedzić, bazy noclegowe i sposoby podróżowania. Spokojnie, pomoże wam w tym mapa miejsc, którą znajdziecie w zakładce „Zaplanuj trasę”.
Po drodze czekają na was nie tylko ciekawe miejsca, ale i wyzwania, zagadki oraz zadania. Wszystko na najwyższym i oczywiście prawdziwie harcerskim poziomie. Rajd Odkrywców to miejsce, w którym środowiska z całej Polski spotykają się, bawią, wymieniają doświadczeniami i pomysłami na nowy rok harcerskiej pracy oraz obowiązkowy punkt w kalendarzu każdej drużyny żądnej przygód.

Jak na prawdziwy LARP przystało, na rajdzie nie zabraknie bogatej fabuły, którą zgodnie z założeniem, że „prawda jest ciekawsza od fikcji”, organizatorzy opierają na życiorysach postaci, o których spokojnie można by nakręcić filmy. Organizatorzy sami byli na niejednym rajdzie, dlatego doskonale wiedzą co zrobić aby Rajd Odkrywców był niezapomnianym i wartościowym przeżyciem nie tylko dla harcerzy, ale również dla harcerskich wychowawców. Pracują nad tym cały rok, to projekt skazany na sukces!

„Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było”, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości! Dlaczego „już zapewne nie będzie”? Każda edycja Rajdu Odkrywców poświęcona jest innej tematyce, w takiej formie wydarzenie faktycznie odbędzie się tylko raz.

Więcej informacji znajdziesz:

http://rajdodkrywcow.zhp.pl/

https://www.facebook.com/zhp.rajdodkrywcow/

https://issuu.com/rajdodkrywcow/docs/informator_rajdu

Justyna Sikorska, komendantka Rajdu Odkrywców 2016