Wrzask 2012

Niesamowity, ciekawy, interesujący

Harcerski Rajd WRZASK 2012

Krótka relacja z zakończenia rajdu TUTAJ

Tegoroczny rok harcerski zgodnie z wieloletnią tradycją hufca Grójec rozpoczęliśmy od rajdu pieszego. Dzięki zaangażowaniu instruktorów udało nam się zorganizować trzydniową wędrówkę po gminach Mogielnica i Nowe Miasto nad Pilicą.

Tereny te są bardzo dobrym miejscem dla organizacji harcerskich rajdów pieszych. Trasy wiły się przez urokliwe tereny, malownicze sady owocowe i leśne pagórki. Każdy dzień niósł za sobą nowe doświadczenia, znajomości. Uczestnicy zmagali się z zagadkami logicznymi, pytaniami z wiedzy i konkurencjami sportowymi. Patrole między innymi musiały zjeżdżać na linie, pokonywać przy pomocy piłeczki labirynt, przebyć kilku metrowy dystans rowerem jak najwolniej. Każde zadanie na przykład nabieranie wody z rzeki przy użyciu wiaderka z linkami wymagało od uczestników dobrej sprawności i współpracy w grupie.

Niezapomniane pozostaną także ogniska w kręgu harcerskiej braci. Każdy uczestnik mógł odnaleźć w nich coś dla siebie a wędrownicy mieli możliwość na chwile przenieść się w świat zuchów. Głównym celem była zdrowa rywalizacja między drużynami naszego hufca.

Ostateczna punktacja przedstawiała się następująco:

 

  1. Patrol Paranoja         96 pkt             I miejsce na trasie starszoharcerskiej
  2. Patrol Strzała            89 pkt             II miejsce na trasie starszoharcerskiej
  3. Gimbus 117 Skład   82 pkt

3.   Robaczki                  82 pkt             I miejsce na trasie harcerskiej

5.   Patrol Boba              79 pkt             II miejsce na trasie harcerskiej

6.   Skarpety Szamana    72 pkt

7.   Grom                                    67 pkt

8.   Jabuka                      66 pkt

8.   Biedroneczki            66 pkt             Najlepsza potrawa w konkursie kulinarnym

Wszystkie te cudowne chwile nie byłyby możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu harcerek  i harcerzy. W tym miejscu pragnąłbym podziękować pwd. Patrykowi Nowakowi,                pwd. Bartłomiejowi Molendzie, hm. Dariuszowi Gwiazda, pwd. Joannie Wróblewskiej,             pwd. Mateuszowi Karwatowi, dh.Izabeli Bergolc, dh. Aleksandrze Lniarskiej, dh. Łukaszowi Cieślakowi, dh. Marcie Rejer, dh. Dianie Nowak, dh. Michałowi Kołacińskiemu,                 pwd. Adamowi Nowakowskiemu, dh. Jackowi Skwarkowi, dh. Michałowi Dusińskiemu          oraz Dorianowi Bienkiewiczowi, Jakubowi Bałutowi, Kacprowi Zaporskiemu i Piotrowi Małachowskiemu. Dziękujemy również naszym sponsorom Burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec oraz firmie BMB sp.zoo z Grójca.

pwd. Ariel Bienkiewicz

Komendant Rajdu Wrzask 2012