Rajd Radomski 26-28.05.2017

O rajdzie

rajd radomski rado zhp

Wędrówka śladami literatury

Według Raportu o Stanie Czytelnictwa Biblioteki Narodowej statystyczny Polak czyta jedną książkę rocznie. Nie znamy konkretnych przyczyn tak niskiego wyniku, możemy jedynie przypuszczać, że część tego problemu zaczyna się w szkole, gdy lektury, zamiast spotkaniem ze sztuką, stają się przykrym i nudnym obowiązkiem.

 

Czy tak jest w rzeczywistości? Przecież zawarte w nich historie mogą być przedstawione w sposób ciekawy, często skrywają drugie dno, bądź mają interesujący kontekst historyczny. I ty daj się o tym przekonać!

Trasy

 • Trasa zuchowa (7-10 lat)
  Czarnolas – Gródek – Garbatka Letnisko (9 km)
 • Trasa harcerska (10-13 lat)
  Żytkowice – Policzna (7 km)
  Policzna – Czarnolas – Gródek (12 km)
  Gródek – Garbatka Letnisko (5 km)
 • Trasa open (13 i więcej lat)
  Pionki – Policzna (13 km)
  Policzna – Czarnolas – Gródek (ok. 16 km)
  Gródek – Garbatka Letnisko (5 km)