Harcerskie spotkanie 20 DH NS Łaziki podsumowujące rok harcerski 2015/2016

 

W dniu 17.06.2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu odbyło się uroczyste spotkanie 20 DH NS Łaziki, którego celem było podsumowanie minionego roku harcerskiego, a także zachęcenie pozostałych uczniów naszej szkoły do wstąpienia do ZHP.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Harcerstwa Polskiego, a następnie zameldowaniem drużyny. Drużynowa Justyna Kępka wspólnie z najstarszymi harcerzami zapaliła świeczki, a potem opowiedziała piękną gawędę, podczas której podkreślała znaczenie bycia drużyną, zespołem, który patrzy w tym samym kierunku i ma ten sam cel. Po gawędzie odbyło się uroczyste złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez 5 druhenek oraz 3 druhów w obecności pozostałych członków drużyny oraz uczniów szkoły.

Następnym punktem spotkania było wręczenie sprawności harcerskich. I tak kuchcika otrzymała Agnieszka K., przyrodnika Zbyszek M., a plastyka Ania P.

Po części oficjalnej harcerzy czekała niespodzianka w postaci prezentacji przedstawiającej wszystkie wyjazdy, rajdy oraz imprezy od momentu powstania drużyny, czyli od 2012 roku.

Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście śpiewania piosenek harcerskich oraz wspólnych pląsów i zabaw. Udało nam się także zaprosić innych uczniów do odtańczenia „Belgijki”. Na gitarze oraz na organach przygrywał nam Pan Czesław Szałas, a fotografem był Pan Marcin Gała, za co serdecznie Panom dziękujemy.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem i puszczeniem harcerskiej iskierki. Do zobaczenia po wakacjach. Czuwaj!

DSC_0123 DSC_0133 DSC_0162DSC_0174