„Harcerskie spotkanie z książką”

20 DH NS Łaziki z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu

na zlocie drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Turku 

 DSC05214DSC05162

 

 

 

 

W dniach 11-13 marca 2016 r. 20 DH NS Łaziki działająca przy Zespole Szkół Specjalnych im.ks.J.Twardowskiego w Grójcu wzięła udział w zlocie drużyn harcerskich NS w Turku pod hasłem „Harcerskie spotkanie z książką”. Zlot zorganizowany został przez 8 DH NS Europejczycy działającą w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. W zlocie uczestniczyło 7 drużyn m.in. 38 Słupecka DH NS „Czarne Jedynki”,
20 DH NS „Silne Dziki” z Dęblina, 10 DH NS „Dreptaki” z DPS Rokitno, 36 WDH NS im. Małoletniaków w Koninie oraz 2 ŁDH NS im. J. Brzechwy z Łodzi. Celem zlotu była integracja środowisk harcerskich, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie idei głośnego czytania oraz propagowanie idei harcerstwa.

W ramach zlotu odbyła się w lesie gra terenowa o Śpiącej Królewnie, po której piekliśmy kiełbaski oraz skosztowaliśmy pysznej wojskowej grochówki. Po południu mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie teatralne „Rzepka” J. Tuwima, przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Kolejną atrakcją było spotkanie z książką, podczas którego zbieraliśmy punkty za m.in. jaka to melodia, układanie puzzli na czas, odczytywanie szyfrów czy kalambury. Udało nam się zdobyć II miejsce. W ostatnim dniu czekała na nas kolejna atrakcja „poezja na chodniku”. Każda drużyna mogła za pomocą gotowych szablonów i kolorowych sprayów pomalować i odcisnąć swój fragment wiersza na chodniku.

W trakcie całego weekendu nie zabrakło oczywiście tradycyjnych harcerskich świecowisk, podczas których pląsom i śpiewom nie było końca. Dziękujemy druhnom Izie i Marcie z 8 DH NS Europejczycy za fantastyczną zabawę.