77 Grójecka Drużyna Starszoharcerska „Grom” na Dniach Chorągwi w Radomiu 18-20.09.215

XXIV Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Radomiu już za nami! A jak było?

18 wrzesień 2015, godzina 18.00 – z dworca PKS Grójec wyruszyły aż trzy autobusy, by zawieźć harcerzy głodnych przygód na dchm! Część patroli zostawiliśmy w szkołach, gdzie znajdowało się gniazdo harcerskie, natomiast harcerze starsi i wędrownicy dotarli do przepięknego Muzeum Wsi Radomskiej. Wieczorem HS  mieli możliwość zapoznania się z innymi patrolami w amfiteatrze.

19 września – był to dzień pełen wrażeń, bowiem czekały na nas dwa bloki zajęć, a w między czasie toczył się gra. Pierwsze warsztaty w jakich mieliśmy możliwość brać udział, to znany teleturniej – ‚awantura o kasę’. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.30-11 w domu kultury w Radomiu, a pierwszą rozgrywkę udało się wygrać harcerzom z naszej drużyny! Kolejne warsztaty, tym razem rzeźba w drewnie, odbyły się o 12 w muzeum. Każdy z nas miał możliwość wyrzeźbienia własnej koncepcji w drewnie. O 14 czekał na nas obiad na Wydziale Mechanicznym. Całe popołudnie poświęciliśmy grze. Dostaliśmy mapki z zaznaczonymi punktami, gdzie musieliśmy się stawić i za pomocą aplikacji ‚Radomskie historie’ zaznaczyć swoją obecność. Bawiliśmy się fantastycznie i poznaliśmy trochę historii miasta. O 19 w amfiteatrze w muzeum odbył się niesamowity koncert grupy Wszyscy Byliśmy Harcerzami! Z całego serca dziękujemy za ten występ – było MEGA FANTASTYCZNIE. Późnym wieczorem integracji ciąg dalszy nastąpił w zlotowej kawiarence, gdzie do późnych godzin mogliśmy usłyszeć dźwięki gitary i śpiew.

20 września – obudziliśmy się o godzinie 7.30. Szybkie śniadanko, toaleta poranna i zakasaliśmy rękawy do roboty. Wspólnie z innymi patrolami z Grójca sprzątaliśmy amfiteatr. Po 10 wyruszyliśmy autobusem do katedry, gdzie o 11 odbyła się msza z udziałem wszystkich uczestników XXIV DChM, a o 12 zakończyliśmy zlot uroczystym apelem pod urzędem w Radomiu, na który zostało zaproszonych wielu gości. Tam też każdy patrol dostał dyplom i plakietki. O 15 z wielkim smutkiem dotarliśmy do Grójca. Dlaczego ze smutkiem? Bo zakończyła się fantastyczna przygoda! Podczas minionego weekendu mogliśmy nauczyć się wielu rzeczy, poznać miasto Radom, a przede wszystkim spędzić niezapomniany czas w gronie fantastycznych ludzi, poznać nowych i spotkać starych przyjaciół i poczuć te niesamowitą moc harcerstwa! Dziękujemy wszystkim, którzy byli! Do zobaczenia na harcerskim szlaku.

PS. Fotorelacja już niedługo.