Złaz Zuchowy

ZŁAZ ZUCHOWY GROMAD NASZEGO HUFCA

Zdobywanie sprawności „Biały Orzeł”, zuchowe świeczkowisko i wiele innych atrakcji, których celem były: zabawa i doskonalenie zuchowych umiejętności przyniosły uśmiech na twarzy wszystkich uczestników złazu!

W dniach 8-9 maja 2015r.  w Szkole Nr 2 w Grójcu odbył się pierwszy od wielu lat złaz zuchowy wszystkich gromad zuchowych naszego hufca. W tej dwudniowej przygodzie wzięło udział 60 zuchów z następujących gromad: „Młode Wilki”, „Wesołe Żabki” oraz dwie szóstki zuchowe: „Perły” (44 WDH) oraz „Cichociemne Ogniki” (5 WDH). Funkcję komendanta złazu pełnił phm. Ariel Bienkiewicz, a oboźnego – pwd. Sebastian Gorgurewicz.

Pierwszego dnia złazu, odbyło się zuchowe świeczkowisko, podczas którego uczestnicy uważnie wysłuchali gawędy poruszającej temat bycia dobrym zuchem oraz zuchowej przyjaźni. Był to również moment prezentacji wszystkich gromad oraz poznania się. Tego dnia nie zabrakło również zajęć wewnątrz każdej gromady, przygotowanych przez drużynowych. Nazajutrz uczestnicy złazu zdobywali sprawność „Białego Orła”. Zuchy wzięły udział m.in. w słowiańskiej uczcie oraz inscenizacji Chrztu Polski. Najbardziej emocjonującym zajęciem była budowa makiety Gniezna – pierwszej stolicy naszej ojczyzny. Podsumowaniem zdobywania sprawności był quiz sprawdzający wiedzę zdobytą przez zuchy podczas zajęć programowych. W prowadzeniu i rozplanowaniu zajęć nieoceniona była druhna hm. Elżbieta Małachowska, która służyła dobrą radą oraz pomysłami.

Złaz był swego rodzaju momentem odrodzenia się ruchu zuchowego  w naszym Hufcu. Musimy pamiętać, że przez ostatnie lata  w naszej strukturze nie funkcjonowała ani jedna gromada zuchowa. Możemy być dumni z liczebności zuchów, którą osiągnięto w przeciągu pół roku pracy!

Z zuchowym pozdrowieniem,

Czuj!

pwd. Sebastian Gorgurewicz