Komendant Szczepu

dh. Cezary Pasternak
dh. Mikołaj Olejnik

Jednostki

10 Drużyna Harcerska "Zorza"

Drużynowa
dh. Julia Kosowska
jkata199929@gmail.com

21 Gromada Zuchowa "Świetliki"

Drużynowy
dh. Bartosz Dąbrowski
bartosz.dabrowski1@.zhp.net.pl

71 Drużyna Wędrownicza "Tabasko"

Drużynowa
dh. Cezary Pasternak

117 Drużyna Starszoharcerska "Szczyt" im. Ireny Sendlerowej

Drużynowy
pwd. Adam Gniadzik
adam.gniadzik@zhp.net.pl

Nasza Historia

Szczep powstał z 17 DH "Brzask", początki sięgają września 1999 roku, kiedy druhna Dagmara Łoboda i druh Jacek Hetnarowicz założyli drużyne. W 2002 drużyna powiększyła się o 2 zastępy "nietoperze" oraz "traperzy", natomiast w 2003 o zastęp "pioruny".

W 2006 r. nowi przewodnicy dh Asia Wróblewska, dh Marta Bonikowska oraz dh Agata Nowakowska.

Dalszy etap i rozwój drużyny spowodował powstanie dwóch drużyn: 17DH "Wrzask" oraz 14 DH"Pioruny". W drużynach powstawały nowe zastępy: we Wrzasku "Dragoni" oraz "Szczyt", natomiast w Piorunach zastęp "Czujniki".

10 kwietnia 2010 r, powstaje 17 Szczep Drużyn harcerskich Brzask w skład którego wchodza drużyny: 71 DW "Wrzask"-drużynowa Joanna Wróblewska, 117 DH"Szczyt"- drużynowy Patryk Nowak, 19 DH "Dragoni"- drużynowy Ariel Bienkiewicz, 14 DH "Czujniki"-Milena Karwat.

W toku mijających lat, "Wrzsask" został rozwiązany, "Czujniki" przemianowane zostały na 14 DH "świt", natomiast "dragoni' na 19 DSH "Euforia".

W 2014 powstała 21 GZ "Młode Wilki", która została w 2017 przemianowana na 21 GZ "świetliki".

W 2015 roku z połączenia drużyn "Szczyt" oraz "Euforia" powstała 71 DW "Tabasko".

Nasza strona

Zapraszamy na stronę naszego szczepu