W TOBIE JEST ŚWIATŁO

W Tobie jest światło, Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie, Ono … zwycięża

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

15.12.2017 – PIĄTEK:

5:15 – zbiórka przed harcówką przy ul.Piłsudskiego 59a

5:30 – wyjazd do Zakopanego. Min. 1 postój, jak nie 2.

12:30 – zakwaterowanie, obiad

17:30 – przyjazd do Grójca

bsp

BŚP

Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem. Każdy zuch, harcerz, instruktor może stać się człowiekiem niosącym światło czyli niosącym Jezusa w świat.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Dokonamy tego nie tylko przez wielkie wydarzenia, ale przede wszystkim:

• przez naszą codzienną służbę, czasami cichą, pokorną, bez mediów, rozgłosu;
  • przez światło, jakie harcerka i harcerz zachowuje w swoich oczach,
  • przez pogodę ducha, której nie naruszają nawet najbardziej skomplikowane dni,
  • przez pragnienia żeby służyć, nawet jeśli doświadczamy rozczarowań.

Im więcej my, sami mamy światła Jezusa, im więcej światła Jezusa jest w naszej organizacji, im więcej tego światła jest w każdym zuchu, harcerzu, wędrowniku, instruktorze i seniorze, tym bardziej nasza wspólnota jest żywa a misja wiarygodniejsza.

Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, którzy są zorientowani na światło, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

Z Betlejemskim Światłem Pokoju nieśmy naszą harcerską moc i nadzieją.

Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”.

Każda ceremonia przekazania BŚP jest nie tylko miejscem spotkania, ale i posłania, czyli wezwaniem do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu. Zabierając Światło wchodzimy w przestrzeń Boga, ale jednocześnie otrzymujemy zadanie do wypełnienia, którego celem nie jest stanie w miejscu, a wyruszenie w rzeczywistość, która nas otacza, która domaga się świadectwa spotkania z Jezusem i dzielenia się z innymi tym niezwykłym darem jakim jest Światło ze światłości – Nowonarodzony Jezus. Może dzięki temu zapalimy na nowo w sercach światło wiary, które zgasło podmuchem zagubienia, niezrozumienia Dobrej Nowiny czy przykrych doświadczeń. Zabierzmy BŚP niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło – światło, które zaraża; bo w nas jest światło – jego światło, Chrystusowe światło. Dlatego jest nadzieja, jest życie w nadziei z Jezusem,

Harmonogram Zlotu  Betlejemskiego Światła Pokoju w  Zakopanem w dniach 15-17.XII.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.