Info Brzask

Informacje dla członków i byłych członków naszego szczepu.

Druhny i druhowie,

W imieniu Komendy Szczepu i Drużynowych zwracamy się z prośbą o zwrot niepotrzebnych (już nie używanych chust harcerskich wraz z pagonami). Jeśli przestałaś/przestałeś uczęszcząć na zbiórki a w twojej szafie zalega chusta prosimy aby ją przekazać drużynowemu, przybocznemu lub poprostu włożyć do skrzynki na listy (adres skrzynki ul. Słowackiego 24 Grójec). Zależy nam na tym aby następne pokolenia harcerek i harcerzy mieli szansę nosić swoje barwy. Dodatkowo prośba o przekazanie tej wiadomości innym byłym członkom naszego szczepu.

P.S. Jeśli w twojej szafie zalega coś jeszcze harcerskiego (np. koszulka szczepowa) i chciałabyś/chciałbyś to oddać za darmo to prosimy o prywatny kontakt z drużynowymi, przybocznymi lub dh. Arielem Bienkiewiczem tel. 501432444

(13.08.2018 r.)

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku harcerskiego pojawią się wkrótce.

Ważne kontakty:

dh. Maksym Wiśniewski drużynowy 21 GZ Świetliki tel. 695 028 711

dh. Julia Kossowska drużynowy 10 DH Zorza tel. 606 677 364

pwd. Adam Gniadzik drużynowy 117 DSH Szczyt tel. 515 154 609

pwd. Julia Maliszewska 71 DW Tabasko tel. 509 400 266

Mundury

Regulamin mundurowy obowiązujący w 17 Szczepie Drużyn Harcerskich „Brzask” dostępny >>>tu<<<.

Dodatkowo publikujemy informator dla rodzica dostępny >>>tu<<<.

Informacja o naborze 2017

CZUWAJ !

Nowy rok harcerski się zaczął, a wraz z nim pewna drobna reorganizacja. W tym roku w naszym szczepie będą działać cztery drużyny, po jednej w każdym pionie wiekowym (metodycznym: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy). Jeśli chcesz zapisać dziecko do 17 Szczepu Druzyn Harcerskich „Brzask” prosimy o wybranie odpowiedniej gromady lub drużyny odpowiadającej klasie do której chodzi twoje dziecko. Wszystkie zbiórki odbywają się w harcówce zlokalizowanej na tyłach budynku basenu (od strony hali sortowej) przy ul. Drogowców 12 w Grojcu.

21 Gromada Zuchowa „Świetliki”

W skład drużyny wchodzą dzieci uczące się w klasach 1 – 3 Szkoły Podstwowej

Drużynowy: dh. Maksym Wiśniewski

Kontakt: 695 028 711

Barwy gromady: fioletowo – bordowy

Zbiórki odbywają się w każdą sobotę w godzinach: 12.00 – 13.30

10 Drużyna Harcerska „Zorza”

W skład drużyny wchodzą dzieci uczące się w klasach 4 – 6 Szkoły Podstawowej

Drużynowa: dh. Julia Kossowska

Kontakt: 606 677 364

Barwy drużyny: fioletowo – pomarańczowy

Zbiórki odbywają się w każdą sobotę w godzinach: 10.15 – 11.45

117 Drużyna Starszoharcerska „Szczyt” im. Ireny Sendlerowej

W skład drużyny wchodzi młodzież ucząca się w klasach 7 Szkół Podstwawowych oraz w klasach 2 i 3 Gimnazjum

Drużynowy: pwd. Adam Gniadzik

Barwy drużyny: fioletowo – czarny

Kontakt: 515 154 609

Zbiórki odbywają się w każdą sobotę w godzinach: 13.45 – 15.15

71 Drużyna Wędrownicza „Tabasko”

Drużynowa: pwd. Julia Maliszewska

Barwy drużyny: foletowy

Kontakt: 509 400 266

Zbiórki odbywają się w piątki w godzinach: 19.00 – 20.30

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z drużynowymi lub z Komendą Szczepu. Druhem odpowiedzialnym za nabory jest phm. Ariel Bienkiewicz tel. 501 432 444, e-mail: ariel.bienkiewicz@zhp.net.pl .Harcerstwo to przygoda dla wszystkich. Dlaczego harcerstwo? Jest to miejsce w którym zawiązuje się przyjaźnie na całe życie oraz zdobywa się nowe umiejętności.

Zachęcamy do przeczytania listu dla rodziców >>>tu<<<.

Stałe i aktualne relacje dostępne również na Facebooku >>>tu<<<.