Szczep 17 DH „Brzask”

Szczep 17  Drużyn Harcerskich „Brzask”

W sprawie dołączenia Państwa dziecka do 17 Szczepu Drużyn Harcerskich „Brzask” zachęcamy odwiedzić zakładkę Info Brzask lub kliknąć na link >>>tu<<<.

Jednostka organizacyjna hufca, która zrzesza gromadę zuchową oraz drużyny harcerskie. Znakiem rozpoznawczym tego środowiska jest kolor fioletowy. Odpowiedzalność za jej funkcjonowanie ponosi Komenda Szczepu, która bardzo chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania. Zachęcamy do kontaktu.

Szczep 17  Drużyn Harcerskich „Brzask”

  • Komendant Szczepu: phm. Patryk Nowak
  • Zastępca Komendanta Szczepu: phm. Ariel Bienkiewicz
  • Zastępca Komendanta Szczepu: phm. Bartłomiej Molenda
  • Członek Komendy Szczepu, Kwatermistrz: dh. Jakub Olejnik

 

Krótki rys historyczny:

17 Szczep Drużyn Harcerskich „Brzask” wywodzi się z 17 DH „Brzask”, której początki sięgają września 1999r. Pierwszą drużynową 17 DH „Brzask” była phm. Dagmara Łoboda a pomagał jej przyboczny phm. Jacek Hetnarowicz. W trakcie tej 11 letniej pracy w środowisku rozwinęło się wielu instruktorów, co doprowadziło do powstania 17 Szczepu Drużyn Harcerskich „Brzask” Początek datuje się na 10 kwietnia 2010r. gdy to z inicjatywy druhen i druhów wywodzących się ze starej  17-nastki powstał szczep. Pierwszą Komendant Szczepu została pwd. Joanna Wróblewska. W skład Komendy Szczepu wchodzili wówczas pwd. Marta Bonikowska oraz phm. Jacek Hetnarowicz.

Dokumenty 17 Szczepu Drużyn Harcerskich „Brzask”:

Regulamin mundurowy

Informator mundurowy dla rodzica

Regulamin Kapituły Stopni Wędrowniczych

Karta próby załącznik KSW

Rozkazy Komendanta Szczepu oraz Uchwały Komendy Szczepu

Rozkaz L1/2015

Rozkaz L2/2015

Uchwała 1/2015

Uchwała 2/2015